25.3.2009 se na pozvání města Český Krumlov a Linze naši žáci společně s žáky z dalších škol zúčastnili Exkurze do Linze. Co všechno zažili a shlédli je zachyceno v níže uvedených článcích dvou žáků.
Linz
Všechno to začalo 25.3.2009 v osm ráno, kdy vyjely naše autobusy z autobusového nádraží v Českém Krumlově směrem k rakouským hranicím. Já jsem si spolu s Vaškem, Týnou, Danou a Koňasem sedl na zadní sedadlo, tzv. pětku. Cesta byla zdlouhavá. Kdybych u sebe neměl foťák, asi bych se strašně nudil. Cestu nám zpestřila jen zastávka „na čurání" na odpočívadle, které bylo mimo provoz. Byl tam jen automat s čokoládou a sladkostmi, který doslova sežral Danovi dvě eura a čokoládu si nechal pro sebe.
Do Linze jsme dojeli asi po dvou hodinách, ale mně to připadalo jako celá věčnost. Zaparkovali jsme u cirkusu Afrika, Afrika, kde nás přivítala naše průvodkyně spolu s majitelem nějaké autobusové firmy, jejíž jméno jsem nepovažoval za důležité, a proto jsem si ho ani nezapamatoval. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Naše skupina šla nejdříve do města. Viděli jsme starou i novou radnici, morový sloup, Dunaj, náměstí a další /pro někoho/ zajímavá místa. Mě spíš zajímalo, kdy bude oběd. Měl jsem takový hlad, že jsem snědl dokonce i rýži, která mi moc nechutnala. Řízek byl ovšem pravý rakouský - tenčí než papír, ale chutný.
Po obědě jsme se přemístili do Ars Elektronika Centra. Hned u vchodu nás zaujalo kolo obalené tunami „šustilek"/hnědých lepících pásek/. Vypadalo jako velký kořen. Vešli jsme dovnitř.. U stropu visí velká cívka, která vydává zajímavé zvuky a od recepce na nás volá náš průvodce. Dostali jsme žluté identifikační samolepky a rozdělili se do tří skupin. Náš průvodce nás provedl po téměř celém areálu a ukázal nám všechny atrakce. Muzeum bylo rozděleno na různé části. Jedna se zabývala smysly člověka, druhá jeho reakcemi. Ve třetí byli roboti, čtvrtá se věnovala grafickému designu, pátá umění, šestá přírodě a hlavně klonování tabáku.
Byl tam přístroj, který viděl skrz vás, a dokázal sám zobrazit vaše vnitřnosti, kosti a nervovou soustavu. Přistroj, který poznal, jestli jste „na kluky" nebo „na holky", velikánský hudební nástroj a spousta robotů.
Ke konci prohlídky nás zavedli do velkého 3D kina jménem „Deap Space". Tam nám promítli 3D animaci a ukázali fotky vyfocené foťákem o rozlišení 16 Gpx.
Cesta domů byla téměř stejná jako cesta do Linze. Nudná, dlouhá a odpočívadlo na druhé straně vozovky bylo opět mimo provoz.
Jan Jedlička 9.B
Výlet do města Linze
Dne 25.3.2009 jsme se vydali na poznávací výlet města Linze v nedalekém Rakousku, Protože nás bylo hodně, rozdělili jsme se do dvou autobusů. Zatímco jsme byli na cestě, průvodkyně nám sdělovala, co všechno v Linci uvidíme. Zatím jsem byl s průběhem cesty spokojen. Do Lince, kulturního města roku 2009, jsme přejeli za necelou hodinu a půl.
Zaparkovali jsme hned vedle Dunaje. Organizátoři nám vysvětlili, kde se sejdeme, kdyby se náhodou někdo ztratil. Musím ale přiznat, že jsem neposlouchal, protože jsem se těšil do AEC- Ars Electronical Centra. Byl jsem zklamaný, že jsme se nejdříve vydali na prohlídku historického centra města a na oběd, takže jsem musel ještě tak přibližně hodinku počkat.
Oběd nebyl špatný a po obědě jsem doslova běžel do AEC, které bylo nádherné. Když jsme přišli před vstupní dveře, přijel tam nějaký pán s výstředním kolem. V muzeu jsme se pro změnu rozdělili do tří skupina a viděli jsme ty nejfantastičtější vynálezy od robotů až po 3D projekce. Poté jsme si jeli, k mému zklamání, prohlédnout autobusové nádraží. Ale nelitoval jsem. S kamarády jsme si tam koupili plno dobrot k jídlu a pití. Po prohlídce autobusového nádraží jsme se pomalu ale jistě vydali k domovu. Když jsme přijeli do Krumlova, byli jsme sice unavení, ale obohacení o nádherné zážitky z tohoto výletu.
Pavel Rubner 8.A