28.11.

Královna hadů

V pondělí 24.11. jsme vyjeli do malého divadla v Českých Budějovicích. V deset hodin se divadlo zaplnilo kromě nás dětmi z budějovických škol snad do posledního místa. Pohádky Tisíce a jedné noci a vyprávění Šehrazád snad v každém z nás vzbuzovalo zvědavost.

04.11.

Rolling Stones nás rozpumpovala

Dne 20.10. se nás paní učitelka zeptala, jestli bychom v rámci výuky hudební výchovy chtěli jít na film o Rolling Stones. Všichni jsme nadšeně uvítali možnost podívat se a hlavně poslechnout si tuto legendární rockovou skupinu. Dne 30. října jsme se všichni sešli před českokrumlovským kinem plni očekávání skvělého hudebního zážitku.

22.10.

Den plný prevence

Dne 16. 10. 2008 se uskutečnila v tělocvičně naší školy a v blízkém „Dubíku" akce „Den plný prevence". Ve třech kategoriích se zúčastnilo 5 hlídek ze ZŠ Plešivec.

Helma je cool!

V rámci kampaně na podporu nošení sportovních přileb a chráničů připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna projekt HELMA JE COOL. Akce, jejímž cílem je zábavnou formou seznámit děti s nutností používání ochranných prostředků při sportu, se zúčastnili žáci 3. až 5. ročníků naší školy.

Výlet do Stožce 5.A

Třída 5.A vyrazila ve dnech 15. a 16.9. na dvoudenní pobyt ve Středisku ekologické výchovy na Stožci na Šumavě. Původně jsme měli prožít dva dny v přírodě, ale letošní zářijové počasí mělo od babího léta hodně daleko.

14.10.

Děti už konečně nebudou sedět u počítačů

Děti se konečně dočkaly interaktivního hřiště! Je jediné nejen v České Republice, ale také v celé střední Evropě. Tímto hřištěm se pyšní žáci Základní školy Plešivec z Českého Krumlova. Děti tak konečně přestanou vysedávat doma u počítače a půjdou se proběhnout ven na čerstvý vzduch.

09.10.

Nový kamarád

V letošním školním roce začal do školy mezi nás chodit Artík. Jedná se o čtyřměsíční štěně zlatého retrívra, kterého se snaží jeho panička Alena Neubauerová vycvičit pro canisterapii. Mezi dětmi se snaží zvyknout na různé zvuky, situace, možnosti komunikace tak, aby přibližně za rok zvládl zkoušky. Těmi se testuje povaha pejska a zda je tedy vhodný pro canisterapii.

08.10.

Slavnostní otevření jídelny 2.10.2008

Naše škola se jako poslední v Českém Krumlově dočkala nové jídelny a kuchyně. Ve čtvrtek 2. října její provoz zahájila slavnostním přestřižením pásky místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová. Celá rekonstrukce stála 23 milionů korun, z toho 17 milionů vyčlenilo ze svého rozpočtu město a 6 milionů jsme získali od ministerstva financí.

07.10.

Slavnostní otevření interaktivního hřiště SmartUs

V pondělí 6. 10. 2008 bylo v areálu naší školy, za účasti starosty Českého Krumlova Ing. Luboše Jedličky a dalších hostů, slavnostně otevřeno interaktivní hřiště SmartUs. Moderní hřiště, které je jediné v České republice, spojuje populární počítačové hry a pohyb na čerstvém vzduchu.

06.10.

Návštěva muzea 3.A

Žáci 3. tříd byli 25. září v Regionálním muzeu v Č. Krumlově na programu věnovanému našemu městu. Dozvěděli se spoustu informací a zajímavostí o historii Č. Krumlova a jeho okolí

26.09.

Krizové situace ve výuce aneb vím, co udělám, když...

Ve středu 24. 9. se učitelé naší školy zúčastnili vzdělávacího programu „Krizové situace ve výuce aneb vím, co udělám, když...". Pod vedením Mgr. Marie Linhartové jsme se dozvěděli, jak rozhodovat v náročných situacích, vytvořit bezpečný prostor při výuce a zajistit efektivitu při pedagogické práci.

25.09.

Výlet 5.B do Stožce

Hned na začátku školního roku vyrazila 5.B na dvoudenní výlet na Šumavu. Ubytováni jsme byli v Informačním středisku ve Stožci. Naším cílem bylo seznámit se s problematikou ochrany přírody, ale také poznat novou třídní učitelku.

19.09.

Sběr papíru

každý pátek ráno od 7,15 do 7,45 hod. Začínáme 19.9. Přijímají se pouze úhledně svázané balíky(krabice) s hmotností do 10kg/kus

19.09.

Svačiny

Od 13.10.2008 budou opět vydávány i svačiny. Prosím strávníky, kteří platí účtem a nechtějí v tomto školním roce svačiny odebírat, aby si je odhlásili v kanceláři naproti ředitelně. Strávníci platící hotově si je odhlásí při nákupu obědů. L. Vávrová vedoucí ŠJ

27.06.

Můj první odpal

V úterý 24. 6. žáci 9.A využili nabídku Golf Clubu Český Krumlov a na domovském hřišti ve Svachově Lhotce si pod vedením R. Jedličkové, A. Nýdla a L.Chuchelové vyzkoušeli své první golfové rány. Nechyběly ani soutěže o ceny.

<< předchozí 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
následující