Pondělní dopoledne strávila 5.B v krumlovské nemocnici. V přírodovědě jsme se seznamovali s lidským tělem a prohlídkou nemocnice jsme tuto kapitolu krásně zakončili. Děti navštívily radiodiagnostické oddělení, kde si prohlédly moderní vyšetřovací přístroje a vyzkoušely si, jak se pořizuje např. rentgenový snímek.

19.06.2024

Na novém gynekologicko-porodnickém oddělení jsme mohli vidět, jak probíhá vyšetření ultrazvukem, kde nám paní doktorka podrobně popisovala, co na obrazovce právě vidíme. Děti odcházely opravdu nadšené a sdělovaly své dojmy ostatním.

Děkujeme za velikou trpělivost a vstřícnost. Děti dostaly mnoho informací, vše si v klidu mohly prohlédnout a vyzkoušet. Na závěr jsme si povídali, jak správně dodržovat hygienu rukou a provedli jsme kontrolu mytí pomocí speciálního přístroje.

Děkujeme za velmi zajímavé a poučné dopoledne!

Olga Josífková, tř. učitelka