Naše škola se zapojila do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Naše škola se zapojila do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů >

Na konci minulého školního roku vznikl tříčlenný tým žáků, který pod vedením paní učitelky Jany Pejchalové začal pracovat na zajímavém projektu. Úkolem žáků bylo najít pamětníka z blízkého okolí, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, napsat životopis a vytvořit rozhlasovou reportáž.

30.09.2024

Tým nyní dokončuje svou práci a připravuje se na slavnostní závěrečnou prezentaci, která se bude konat ve čtvrtek 14. listopadu 2024 od 18:00 v Prokyšově sále. Zde představí své výsledky před publikem.

Klíčovým momentem projektu byla návštěva studia Českého rozhlasu v Českých Budějovicích, kde žáci sestříhali svou reportáž a nahráli k ní komentáře. Jaký dojem na ně návštěva udělala?

napsala Eliška Rolníková
koordinátorka projektu Příběhy našich sousedů

Návštěva Českého rozhlasu v Českých Budějovicích

Štěpánka Horská, Matyáš Rotter a Natalie Nováková vyrazili 12. 9. na exkurzi do rozhlasu.

Ráno jsme se všichni sešli s paní učitelkou Pejchalovou na autobusovém nádraží. Od začátku nám ale počasí moc nepřálo - vydatně pršelo, takže jsme cestou trochu zmokli. Když jsme dorazili do Budějovic, před budovou rozhlasu na nás už čekala paní učitelka Rolníková.

Uvnitř nás přivítala paní redaktorka, která nám ukázala, jak to v rozhlase chodí. Prošli jsme si studio a vysvětlila nám, jak se připravují nahrávky. Potom už začalo samotné nahrávání a střihání našeho rozhovoru o pamětníkovi. Atmosféra byla přátelská a my jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o fungování rádia.

Cestou zpátky jsme opět chytili déšť, ale to nám nezkazilo dojem z jinak skvělého dne plného nových zážitků.

napsal Matyáš Rotter
žák 9. A